• دوشنبه،01 مرداد 1397
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 116
    کد: 137597
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۷/۱۸

    موافقت جهت تفاهم نامه همکاری بین مشهد و نووی ساد

    موافقت جهت تفاهم نامه همکاری بین مشهد و نووی ساد
    در جریان مذاکره هیات شهر مشهد با شهردار دومین شهر صربستان صورت گرفت

     در جریان مذاکره هیات شهر مشهد با شهردار دومین شهر صربستان صورت گرفت :
    موافقت جهت تفاهم نامه همکاری بین مشهد و نووی ساد
    دیدار مشترک هیات شهر مشهد مقدس با شهردار و معاونین شهر نووی ساد دومین شهر بزرگ صربستان و مرکز دانشگاهی و اقتصادی صربستان برگزار شد . در این دیدار که در محل شهرداری نووی ساد برگزار شد ؛آقایان مهندس نوروزیان فرماندار مشهد ؛دکتر حاجیان شهری و دکتر مهدی نیا اعضای شورای اسلامی شهر مشهد؛ دکتر عزیزی سرپرست مدیریت بحران شهرداری مشهد و رییس شبکه آسیایی جوامع ایمن و دکتر راهجردی دبیر کل شبکه آسیایی جوامع ایمن به دعوت شهردار نووی ساد جلسه ای پیرامون همکاری های دو جانبه برگزار کردند .
    شهردار نووی ساد ضمن ابراز خشنودی از حضور هیات شهر مشهد مقدس در نووی ساد جهت حضور در بیست و سومین اجلاس بین المللی جامعه ایمن آمادگی کامل نووی ساد و همچنین کشور صربستان را جهت همکاری با مشهد اعلام کرد .
    فرماندار مشهد ضمن معرفی پتانسیلها و ویژگیهای منحصر بفرد مشهد همچون وجود بارگاه ملکوتی امام رضا و همچنین آرامگاه فردوسی ابراز تمایل نسبت به همکاریهای دو شهر به ویژه در راستای گردشکری و فرهنگی کرد . وی همچنین به جایگاه بالای مشهد در زمینه های فرهنگی و هنری اشاره و همکاری در حوزه صنایع دستی و هنری را نیز قابل انجام دانست .
    دکتر حاجیان رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر مشهد نیز زمینه همکاری درخصوص مسائل کشاورزی ؛فضای سبز ؛ محیط زیست و کشت فراسرزمینی را در صربستان مطرح کردند و همچنین اعلام آمادگی در خصوص تبادل دانش فنی را ضروری دانستند.
    دکتر مهدی نیا رییس کمیسیون فنی و شهرسازی با توجه به پتانسیل خوب دانشگاههای مشهد و نووی ساد زمینه برگزاری دوره های کوتاه مدت و انتقال دانش بین دو شهر را از اولویتهای همکاری دانستند که در این زمینه میتوان از ظرفیتهای جوانان و شرکتهای دانش بنیان و تجربه استارت اپ ها استفاده کرد.
    دکتر امیر عزیزی نیز تجارب جوامع ایمن در آسیا را قابل انتقال به نووی ساد دانستند و زمینه همکاری در خصوص تجارب موفق مشهد در جذب و نگهداشت گروههای داوطلب مدیریت بحران(دوام ثامن) را قابل انتقال به نووی ساد اعلام کرد.
     دکتر راهجردی در زمینه مسایل فرهنگی و هنری و برگزاری هفته های فرهنگی و جشنواره های فیلم ایرانی در نووی ساد اعلام آمادگی کردند.
    در پایان و پس از تهیه پیش نویس تفاهم نامه مقرر شد دو طرف حد اکثر در بازه دوماهه مراحل اداری را طی و پس از دعوت از شهردار نووی ساد توسط شهردار مشهدمقدس تفاهم نامه رسمی در مشهد مقدس امضا و اجرایی شود .

    تعداد بازدید: 116
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر